Sosyal Sorumluluk İlkelerimiz

Sosyal Sorumluluk İlkelerimiz

Kutlucan Holding, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini 21’inci yüzyılda sürdürülebilir kalkınmanın olmazsa olmaz unsurlarından biri olarak kabul etmektedir.

İlkesel olarak Kutlucan holding açısından kurumsal sosyal sorumluluk

Toplumun yaşam kalitesini iyileştirmek için, kendi çalışanları ve onların aileleri, yerel halk ve bütün toplumla birlikte sürdürülebilir bir dünya için ekonomik, çevresel, kültürel ve sosyal gelişmeye destek verme sorumluluğudur.

Şirketlerin tüm paydaşlarına ve topluma karşı etik ve sorumlu davranması, bu yönde kararlar alması ve uygulamasıdır. Ekonomik kaygılara yer verilmez. Kurumsal sosyal sorumluluk projelerine verilen önem, aynı zamanda kalite kriteri olarak görülür.

Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin önemli kriterlerinden biri de, sürdürülebilir olmasıdır. Bu çerçevede, Kutlucan Holding de uzun soluklu, toplumsal anlamda fayda üreten ve kalıcı yarar sağlayan çalışmalarla kurumsal sorumluluğunu yerine getirmektedir.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Bilinci

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri, yatırımları ve yarattığı istihdamla Türk ekonomisinin yönlendiricileri arasında yer alan Kutlucan Holding, bireysel gelişim, yerel ekonominin gelişimi, çevrenin korunması ve ekonomik gelişimin sürdürülebilir kılınması amacıyla sosyal sorumluluk projelerine de imza atıyor.

Holding, topluma karşı sorumluluk ve sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla, kurumsal sosyal sorumluluk proje ve yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Kutlucan Holding, çağdaş ve gelişen bir Türkiye için yaşamın en temel gereksinimleri arasında yer alan eğitim, sağlık, spor ve çevre konularında toplumda farkındalık yaratmak ve geniş kitlelere ulaşmak amacıyla faaliyet gösteriyor.

Eğitim

Kutlucan Holding, globalleşen dünyada, en büyük gücümüz ve avantajımız olan gençlerimizin iyi yönlendirilmesi, eğitilmesi ve nitelikli iş gücüne dönüşebilmesi için eğitime hassasiyetle yaklaşıyor

Çevre

Kutlucan Holding, sanayi kuruluşlarının, doğa ile uyum içinde olması gerektiği inancıyla, tüm tesislerinde çevre koruma tedbirlerini titizlikle yerine getiriyor

Sağlık

Kutlucan Holding, sosyal sorumluluk projelerine geniş bir çerçeveden bakıyor. Sağlık yatırımlarına gerekli hassasiyeti göstermektedir.

Diğer Faaliyetler

Kutlucan Holding, eğitim, sağlık, spor ve çevre dışında da farklı sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmeye devam ediyor

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Değerlerimiz

Dünyada hiçbir kurum başarıyı tek başına yakalamaz. Başarıda mutlaka kurumun faaliyet gösterdiği sosyal çevrenin ve genel olarak tüm toplumun payı vardır. Kurumlar kendilerini toplumlara iyi anlatır, toplumlar da kurumu iyi anlarsa, her iki tarafın da kazandığı, istikrarlı mali ve sosyal başarılar yakalanır.

Sosyal sorumluluk, kurumların bağlı oldukları toplumlarla birlikte hareket ederek, sosyal gelişim için çalışmasının yanında, bir kurumun toplumla kurabileceği en iyi iletişim yoludur.

Kutlucan Holding, sosyal sorumluluğa bu pencereden bakmaktadır.

Kutlucan Holding, bu sorumluluğun daima bilincinde hareket ederek, bunu kurum kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak kabul etmektedir.

Sahip olduğu değerleri ve kazanımları, halka hizmete dönüştürmeyi, en önemli kurumsal sorumluluğu kabul eden Kutlucan Holding, sosyal sorumluluğu bir borç olarak değil, bağlı olduğu toplumla birlikte hareket ederek, toplumun önemli sorunları için katma değer yaratmak olarak görmektedir.

Kutlucan Holding, sosyal sorumluluk çalışmalarını TOPLUMLA BİRLİKTE, TOPLUM İÇİN sürdürmektedir.

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Nurettin Gülten Kutlucan İlköğretim Okulu kutlucanortaokulu.meb.k12.tr

Şerif Rabia Kutlucan Ortaokulu serifrabiakutlucanortaokulu.meb.k12.tr

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish